בריכות נירוסטה NATARE

מבין מגוון האפשרויות להקמת בריכת שחיה, בריכות העשויות נירוסטה*) נבדלות מכל האחרות במספר נושאים בעלי חשיבות, אשר רצוי לתת את הדעת עליהם כבר בראשית ההכנות לתכנון, עיצוב ומיצוב הבריכה.

*- “נירוסטה” מונח פופולרי המכוון לפלדה בלתי מחלידה, או בקצרה: פלב”ם.

לבריכות נירוסטה  מספר יתרונות ביחס לכל שאר האפשרויות, והן עומדות כמגזר בפני עצמו בענף בריכות השחיה. חלק מתכונות אלה נפרשות להלן..

  • בניה זריזה, נקיה ומהירה של הבריכה. פשטות: נמנע התהליך המסורבל והאגרסיבי של יציקות בטון על כל הפגיעות הסביבתיות האפיניות לו.
  • אטימות מוחלטת. יש לזכור כי בריכות בטון, יהיו איכותיות כאשר יהיו – אינן בעלות יכולת אטימה לאורך תקופה ארוכה והן עלולות לאבד את תכונות שכבת האיטום שמוקנות להן עם בנייתן, וזאת בשל התיישנות הבטון, הזדקנות חמרי איטום, השפעות מזג האויר, סדקים הנובעים מתזוזות קלות של המבנה, יציקות בטון לא אחידות, רעידות מסיבות שונות, תנועות קרקע וכיוצא באלה. הדברים קריטיים בעיקר במקומות בהן הבריכה נמצאת מעל קומות מגורים תחתונות, כגון פנטהואזים, או מעל אתרים שימושיים אחרים, כגון חניונים או קומות מסחריות.
  • בריכת נירוסטה היא קלת משקל בהשוואה לבריכת בטון – וכאשר היא מוקמת בקומה גבוהה העומס על המבנה יורד באורח ניכר בהשוואה לבריכת בטון, וכפעל יוצא עלות שלד הבנין יורדת משמעותית. כך מתאפשרת בניית בריכה על גגות קיימים ובמבנים שבהם לא ניתן להוסיף עליהם עומס מסיבות כאלו ואחרות.
  • בריכת הנירוסטה לא נזקקת בהכרח לחיפוי פסיפס או קרמיקה היות ומתקבל מראה מתכתי מבריק ומיוחד; מאידך, חיפוי בכל חמר מקובל אפשרי: פסיפס, אריחים קרמיים, מוצרי פלסטיקה רלוונטיים, וכדומה.
  • עמידות לאורך שנים רבות – ללא הגבלה בזמן. פלדת הנירוסטה עמידות בפני פגעי הזמן עדיפה לאין שיעור בהשוואה לבטון או חמרים פלסטיים למיניהם. אין היא מתכלה ומתבלה עם השנים ואינה דורשת אחזקה, שיפוצים, תיקונים וחידושי איטום.
  • לבריכות הנירוסטה אין סוף לאפשרויות עיצוב אדריכלי והיא ניתנת לביצוע בכל צורה וגודל; ידי האדריכל והמעצב ודמיונם אינם מוגבלים.
  • במקרים רבים מגיעה בריכת הנירוסטה לאתר התקנתה כיחידה אחת: להניח ולחבר את הנדרש. בדיקת אטימות והתקנת אביזרים נערכות במפעל – ללא צורך בעבודות שטח מתמשכות. מכאן התאמתה של בריכה כזו למבנים קיימים המאופיינים במגבלות רבות בהקשר לתוספות ושינויים בהם.
  • במקומות בהם הגישה לאתר ההתקנה של הבריכה מוגבלת ניתן להרכיב את בריכת הנירוסטה ממספר חלקים בהתאם למציאות במקום או בגישה אליו.

 ליצרנית בריכות השחייה מנירוסטה המובילה בעולם – חברת NATARE  מארה”ב –http://www.natare.com – בסיס ישראלי באמצעות חברת אגור הנדסה.  כל הידע והיכולות של חברה אמריקאית זו אשר פיתחה את נושא בריכות הנירוסטה לכל מטרות השימוש: פרטי, ציבורי, רפואי, ספורטיבי. וככן לפרקי מים – כל זה ועוד כהנה וכהנה – עומד לרשות כל מתכנן ובונה בארץ.

Selected Grid Layout is not found. Check the element settings.

מאמרים קשורים

הקמת גינה יוקרתית באמצעות בניית ג’קוזי ובריכה לחצר
תפריט