התאמת בריכת שחיה לבית

בריכה פרטית לבית מהווה חלק משמעותי מהיוקרה וההנאה מחצר חיצונית גדולה, אבל גם בבתים רבים אשר אינם נבנו או תוכננו עם חלק לא בנוי גדול, ישנם פתרונות יצירתיים שניתן להתאים כדי ליצור שטח שבסופו של דבר ייעוד לבריכת שחייה. התאמת בריכה שחייה לבית נסמכת על כמה פרמטרים מרכזיים ומאפשר תחושה של נופש בתוך הבית. מהן, אם כן הנקודות המרכזיות להתאמת בריכת שחייה לבית הפרטי ומדוע כל כך חשוב לשים עליהם דגש?

התאמת בריכת השחייה לגודל הבית והחצר החיצונית

כאשר ברצוננו להתאים בריכת שחייה לבית הבית חשוב לדאוג לעשות מדידות של גודל החצר., הגודל שעליו אנו מעוניינים לבנות את הבריכה שלנו ולא פחות חשוב מכך לדאוג ולהשאיר חלק לא בנוי כשטח פתוח ושמיש שישרת מחוץ לבריכה בין אם זה לצורכי מנוחה, משחק ושהות בטוחה מחוץ למים. כניסה אל חצר הבריכה הוא תענוג בפני עצמו שחשוב מאוד לשמר, בעת המחשבה והתכנון של בריכת השחייה.

יש להימנע מבניית בריכת שחייה על כל גודל החצר רק כי אתם מעוניינים בבריכה חצי אולימפית השהייה מחוץ לבריכה וההנאה ממנה חשוב גם היא ובאה לידי ביטוי באופן מרכזי ובולט ביותר גם בכל הקשור לעיצוב ונראות הבריכה והחצר.

בריכת שחיה בתוך הבית – הטרנד החדש והיוקרתי של בריכות השחייה

זוכרים שדיברנו על בתים שמשתרעים ברובם על שטח בנוי ואינם כוללים שטח חיצוני גדול מידי? מה עושים במקרים בהם ישנו בית פרטי המשתרע על שטח גדול, האם שוברים קירות ומוותרים על גודל הבית או הסלון או שדווקא בוחרים בכיוון קצת יותר יצירתי? אנו הולכים על הכיוון היצירתי יותר. בניית בריכות שחייה בתוך הבית, ולא אנחנו לא מדברים דווקא על ג'קוזי הוא טרנד חדש שמתפתח בארצות הברית ורק לאחרונה נכנס גם לארץ. בניית בריכות שחייה קטנות יחסית בעלות קירוי ואפשרויות ליציאה אל אזור השיזוף אשר קיים בשטח החיצוני הקטן היא אפשרות מלהיבה ואף בטוחה יותר כתוצאה מהחשיפה האפסית לשמש בעת השהייה בבריכה עצמה. לקיחת חלל וסגירת מודולארית שלו בתוך הבית עצמו הוא בין הפתרונות המלהיבים ביותר הקיימים – תשאלו עוד היום את איש המקצוע ו/או האדריכל שלכם.

צורת בריכת השחייה הביתית – האם הנוחות יכולה לבוא על חשבון המראה?

מהתרשמות ממגזינים שונים בעיתוני האופנה ניתן לראות כי קיימות בריכות שחייה בצורות שונות, משונות ומגוונות, מומלץ לבחור דווקא בפתרון הנוח גם אם בהסתכלות ראשונית יהיה מלהיב פחות הרבה יותר, הפתרון ה"מרובע" או נכון יותר לומר המלבני יותר

דקים וחיפויי בטיחות כעזרים עיצוביים ובטיחותיים לבריכת השחייה הביתית

השלב הבא שיש לחשוב עליו הוא החלק שנמצא מחוץ לבריכה, הן מכיוון הנראות והן מכיוון הבטיחות. דקים וחיפויים לבריכה בשטח החיצוני והקרוב עליה יעשירו את עיצוב הבריכה ויביאו אותה למצב נעים ובטיחותי הרבה יותר שימנע החלקה, ימנע את אי הנוחות ברגליים בעת היציאה מהבריכה בימי הקיץ החמים וכמובן יעניק עיצוב בעל מראה יוקרתי הרבה יותר מאשר המדשאה הקלאסית